Si të japësh një vallëzim xhiro

Nëse doni të jepni një kërcim xhiro, duhet të lejoni të lihet, të jeni seksi dhe të punoni trupin tuaj me besim. Për të dhënë një vallëzim të paharrueshëm me xhiro, do të duhet të vendosni gjendjen shpirtërore dhe të jeni të këndshëm brenda dhe jashtë karriges. Nëse doni të dini se si të jepni një kërcim xhiro që drejton partnerin tuaj të egër, thjesht ndiqni këto hapa.

Vendosni humor

Vendosni humor
Vishni një veshje seksi. Ju nuk duhet të dukeni si një balerin ekzotik për të dhënë një valle xhiro. Thjesht vendosni një veshje që thekson tiparet tuaja më të mira ndërsa ju lejon të lëvizni mirë. Ju mund të vishni dollakë sportivë dhe një majë sportive mbi të brendshme seksi, një fustan të gjatë ose ndonjë gjë që ju bën të ndjeheni seksi.
 • Nëse keni vendosur të kombinoni vallëzimin tuaj xhiro me një ngacmim shiritash, të brendshme femrash dhe mini-fustane janë të mira për këtë qëllim. Nëse vishni rripin e rrobave, të brendshme duhet të shtresohen në majë. [1] X Burimi i hulumtimit Takat e larta i bëjnë këmbët të duken seksi.
Vendosni humor
Luaj muzikë seksi. Zgjidh një muzikë që është mjaft seksi për të vendosur gjendjen shpirtërore, por mirëpritëse të mjaftueshme që ju të vallëzoni. Praktikoni duke vallëzuar atë paraprakisht për t'u siguruar që është mirë për vallëzimin në xhiro, jo dashurinë. Një kërcim tipik xhiro nuk duhet të zgjasë më shumë se një minutë ose dy - nëse po e bëni atë siç duhet, atëherë partneri juaj do të dëshirojë t'ju ketë para se të mbarojë kënga e parë. Sidoqoftë, është më mirë të përgatitesh me disa këngë, në mënyrë që të mos dalësh nga meloditë në mes të vallëzimit tënd. Këtu janë disa këngë seksi që janë perfekte për një kërcim xhiro:
 • "Kështu gjallë" nga Love And Rockets
 • "Tregtia e lekures" nga Duran Duran
 • "Krem" nga Princi
 • "Djep i dashurisë" nga Billy Idol
 • "Jo koha e mjaftueshme" nga INXS
 • "Thuajeni ashtu" nga Nelly Furtado
 • "Më lejoni ta vendos dashurinë time brenda jush" nga AC / DC
 • "Love Me Like You Do" nga Ellie Goulding
 • "wRoNg" nga Zayn
 • "Puna" nga Rihanna
Vendosni humor
Dim dritat. Vallet e xhirove janë më seksi nëse nuk i bëni ato nën dritat garish. Ndizni dritat në shtëpinë tuaj, hidhni një shall ose rroba sipër llambave tuaja më të ndritshme, ose edhe ndizni disa qirinj. Dritat duhet të jenë mjaft të ndritshme në mënyrë që partneri juaj të mund t'ju shohë duke punuar trupin tuaj, por jo aq të ndritshme sa të mund të shohin çdo frengj të vogël në fytyrën tuaj.
Vendosni humor
Zgjidh një karrige të guximshme. Nëse doni të jepni një valle të mirë xhiro, atëherë karrigeja duhet të jetë po aq e rëndësishme sa ajo që ulet në të. Zgjidhni një karrige me këmbë të trasha, të guximshëm dhe një shpinë të lartë dhe të besueshme. Karrige duhet gjithashtu të mbajë të qetë peshën për ju partneri juaj. Nëse zgjidhni një karrige që është shumë e butë dhe përfundoni duke u shembur apo edhe thyer atë, do të jetë e vështirë të rikuperoni.
Vendosni humor
Bëni partnerin tuaj të ulet në karrige. Thuaji partnerit tënd të ulet në karrige. Ata nuk duhet të ulen ashtu si ata po ndjekin një leksion - duhet të jenë të rehatshëm, pak të përkulur me këmbët e tyre të hapura pak. Trupi i tyre duhet të thotë: "Hej, hajde kërce mbi mua". [2]

Keni një Qasje Sexy

Keni një Qasje Sexy
Strut në dhomë. Shëtisni në dhomë si një profesionist seksi që ka bërë një valle xhiro një milion herë dhe e di se ata janë të shkëlqyeshëm në të. Ecni me njërën këmbë përpara tjetrës, shpinën drejt dhe krahët lart. Filloni t’i lëvizni vithet lart dhe poshtë dhe ngadalë rrëshqisni duart përgjatë trupit për t’i dhënë partnerit tuaj një shije të asaj që do të vijë. [3]
Keni një Qasje Sexy
Ruani shprehjen e duhur. Bëni kontakt seksual me sy dhe shikoni larg partnerit tuaj dhe poshtë trupit tuaj herë pas here. Duhet t’i mbani buzët të ndara dhe të buzëqeshni pak, vetëm sa ta lejoni partnerin tuaj të shohë që e dini se sa seksi jeni.
Keni një Qasje Sexy
Rretho karrigen. Rastësisht shtrëngoni rreth karriges, duke vazhduar të punoni ijet tuaja lart e poshtë në muzikë. Përkulni shpatullën e partnerit tuaj, dhe madje uleni trupin në dysheme kur qëndroni pas tyre, vetëm për t'i marrë ato edhe më shumë në humor.
Keni një Qasje Sexy
Bëni një vend. Vallëzimi i xhirove nuk mund të fillojë derisa të jeni në prehër të partnerit tuaj. Qëndroni përpara tyre me gjoksin tuaj të mbështetur në fytyrën e tyre dhe prapanicën tuaj pak jashtë, dhe ngadalë uleni veten në prehër.
Keni një Qasje Sexy
Vish njërën këmbë rreth pjesës së pasme të karriges për mbështetje, dhe pastaj tjetra. Kjo duhet të ju mbajë të mos bini nga karrigia.
Keni një Qasje Sexy
Pritini krahët rreth qafës së partnerit tuaj. Për të filluar, mbështillni krahët rreth qafës së partnerit tuaj ndërsa vazhdoni të lëvizni trupin lart e poshtë.
Keni një Qasje Sexy
Ngacmoni partnerin tuaj. Ndërsa trupat tuaj janë kaq afër, lëvizni trupin tuaj kundër tyre, mbështesni fytyrën afër tyre dhe përkuluni për një puthje - por vetëm një puthje të shpejtë në buzë që i lë ata të duan më shumë. Mos u bëni shumë seksi përpara se të shfaqni lëvizjet tuaja të nxehta.

Shfaq lëvizjet e tua

Shfaq lëvizjet e tua
Përkuluni si një perëndeshë seksi. Dal ngadalë këmbët nga karrige dhe qëndroni midis këmbëve të tyre të përhapura. Vendosni duart tuaja në gjunjë dhe lëvizni drejt fytyrës së tyre, dhe pastaj ngadalë ulni veten derisa të lëvizni trupin tuaj nga njëra anë në tjetrën me fytyrën tuaj pranë stomakut të tyre. Vendosni duart tuaja në anët e tyre për vetëm një sekondë, dhe pastaj ngadalë punoni rrugën tuaj prapa.
Shfaq lëvizjet e tua
Bëni figurën e thjeshtë tetë. It'sshtë gjithçka në ijet - vetëm qëndroni përpara partnerit tuaj dhe lëvizni ijet tuaja në një figurë të thjeshtë tetë derisa të duken sikur nuk mund ta marrin më. Lëvizni duart nga ajri në gjoksin tuaj dhe pastaj poshtë në anët tuaja ndërsa bëni këtë. Ju madje mund të provoni të ktheheni ndërsa e punoni atë. [4]
Shfaq lëvizjet e tua
Prek veten. Vendosni fort partnerin tuaj mbrapa kundër karriges, dhe qëndroni para tyre. Mos lejoni që trupat tuaj të preken. Zhvendosni duart lart dhe poshtë trupit, si duke fërkuar sapun me flluska në të gjithë veten. Jini sensual dhe mbyllni sytë. Pretendoni se jeni në dush nëse kjo ju ndihmon të merrni humor. Nëse ata përpiqen të arrijnë nga ju, goditni dorën. [5]
Shfaq lëvizjet e tua
Shkundni prapanicën tuaj. Rrotulloheni ndërsa jeni duke qëndruar në këmbë mes këmbëve të partnerit tuaj, dhe ngadalë uluni derisa duart tuaja të jenë afër dyshemesë dhe ju po tundni kërcitjen tuaj pranë kthetrave, stomakut, apo edhe gjatë gjithë rrugës deri në fytyrën e tyre. Vazhdoni ta lëvizni trupin tuaj joshëse ndërsa e bëni këtë, dhe pastaj ngadalë punoni rrugën tuaj deri në pozicionin në këmbë.
 • Nëse ndiheni të sigurt, madje mund të ktheheni për t'i dhënë partnerit tuaj një buzëqeshje delikate ndërsa bëni këtë.
 • Për një variant, mund t’i vendosni duart në gjunjë të partnerit tuaj në vend të dyshemesë.
Shfaq lëvizjet e tua
Përkuluni. Uluni në prehrin e partnerit tuaj ndërsa mbani njërën krah rreth shpatullave. Fshijeni krahun tuaj falas deri sa të jeni gati duke prekur dyshemenë dhe gjoksi juaj është përpara dhe qendër. Butësisht lëviz dorën tënde të lirë lart e poshtë si të ngasësh një dem të ngadaltë.
Shfaq lëvizjet e tua
Bend përsëri edhe më tej. Nëse ndiheni sikur aftësitë tuaja të vallëzimit në prehër varen nga shuplaka dhe keni një shpinë mjaft fleksibël, atëherë lëvizni krahun tuaj të lirë gjatë gjithë rrugës prapa, derisa të prekë dyshemenë, dhe legeni juaj po nxirret kundër partnerit tuaj. Tani, merrni dorën që ishte mbështjellë rreth qafës dhe fshijeni atë në dysheme gjithashtu, duke e punuar lart e poshtë ndërsa dora juaj tjetër mbetet e planifikuar në dysheme. Vazhdoni të lëvizni vithet dhe trupin tuaj ndërsa bëni këtë.
Shfaq lëvizjet e tua
Vallëzoni prapa partnerit tuaj. Nëse ndiheni vërtet seksi, qëndroni pas karriges, përballë shpinës së kokës së partnerit tuaj dhe ulni butësisht gjoksin drejt kokës së tyre. Lëvizni trupin tuaj poshtë, ndërsa përkëdhelni zonën mbi belin e tyre deri në fytyrën e tyre. Mos e provoni këtë për më shumë se pesëmbëdhjetë sekonda, ose partneri juaj mund të çmendet.

Bëni një Dalje të këndshme

Bëni një Dalje të këndshme
Gërvish njërën këmbë nga pasme e karriges, pastaj tjetra. Mbështetuni drejt partnerit tuaj për ta bërë më të lehtë për të hequr këmbën nga mbrapa e karriges.
Bëni një Dalje të këndshme
Vendosini duart mbi supet e partnerit tuaj. Jini të vendosur, por jo shumë të ashpër.
Bëni një Dalje të këndshme
Mbani prapanicën tuaj të çoroditur në ajër. Shtyni gjoksin tuaj afër partnerit tuaj ndërsa shtypni prapanicën dhe mbrapa për ekuilibrin.
Bëni një Dalje të këndshme
Përdorni trupin e tyre për të lëvizur veten në pozitë në këmbë. Ngadalë shtypni shpatullat e tyre derisa këmbët tuaja të jenë mbjellë në mënyrë të vendosur në pozicion në këmbë dhe të keni gjetur ekuilibrin tuaj.
Bëni një Dalje të këndshme
Qëndroni seksi. Mos e lini karrigen sikur po dilni për në një takim biznesi. Vazhdoni të punoni ijet tuaja dhe drejtoni duart nëpër trupin tuaj ndërsa largoni veten nga karrige. Pasi të keni pushuar - qëndroni të nxehtë dhe përgatituni për çfarëdo që të ndodhë më pas.
A është mirë të ulesh në prehrin e personit dhe të fërkosh prapanicën time kundër privatesive të tyre (për sa kohë që ata janë në rregull me të)?
Po, për sa kohë që të dy jeni në rregull me të, shkoni përpara! Argëtohuni dhe jini të sigurt.
Po sikur partneri im të dojë që unë të bëj xhiron e xhaketës lakuriq?
Nëse nuk jeni të kënaqur me këtë, atëherë thuajini atij dhe ofroju të dalë dhe të blejë një veshje seksi për vallëzimin. Nëse jeni të kënaqur duke e bërë atë, atëherë shkoni përpara! Sido që të jetë, partneri juaj duhet të respektojë ndjenjat tuaja.
Partneri im është i paaftë, dhe ajo dëshiron që unë t'i dhuroj një vallëzim xhiro. Cfare bej
Jepi vajzës vallëzimin e saj xhiron! Vetëm sepse është me aftësi të kufizuara, nuk do të thotë që ajo nuk do ta vlerësojë atë - veçanërisht pasi ajo është kërkuar për të. Një kërcim xhiro nuk ka të bëjë me seksin apo lëvizjen; bëhet fjalë për partnerin tuaj që vlerëson trupin tuaj. Sidoqoftë, nëse paaftësia e saj shkakton dhimbjen e saj, ki kujdes.
A mundet një djalë t’i dhurojë një vallëzim xhiro një vajze?
Po ti mundesh.
E shtrëngoj prapanicën shpejt ose ngadalë?
Kjo varet nga zgjedhja e këngës.
A mund t’i lëviz zemrat e mia në fytyrën e tij për ta detyruar atë të më dojë më shumë?
Po, për sa kohë që ju jeni të kënaqur me të!
Unë jam një djalë dhe kjo duket pak e çuditshme. A duhet të frikësohem nëse e dashura ime më bën?
Jo, dhe mbani në mend që të mos dëmtojë ndjenjat e saj nëse ju shqetëson.
Si mund të jap një valle të bukur xhiro?
Vishuni me diçka që ju bën të ndiheni mirë me veten tuaj. Të kesh vetëbesim do ta bëjë të gjithë ndryshimin, prandaj sigurohu që ndihesh i sigurt përpara se të fillosh. Prej andej, thjesht le ta marrë instinktin dhe të argëtohet me të.
Unë dua të jap djalin që po shoh një kërcim xhiro, por nuk jam saktësisht një vajzë e vogël dhe kjo më vë në siklet. A mendoni se ai do ta pëlqejë apo nuk duhet të shqetësoj as të provoj?
Ai do ta pëlqejë patjetër atë. Ai nuk do të ishte me ju nëse nuk tërhiqet nga ju, kështu që nuk duhet të jetë çështje. Ju nuk duhet ta bëni atë nëse kjo ju bën të pakëndshme, megjithëse!
A thjesht rrokullisem me të nëse marr një ngritje?
Po. Kjo është pika e kërcimit xhiro. Nëse partneri juaj po ju jep një vallëzim xhiro në shtëpi, atëherë më pas mund të konsideroni t'i ktheni gjërat me mbytje të plotë dhe thjesht të bëni seks. Mos u mundoni të ndaloni që penisi juaj të ngrihet; shijoni përvojën, por përpiquni të bëni më të mirën tuaj që të mos derdhni pantallonat - kjo është vetëm një rrëmujë e madhe për tu pastruar.
Sigurohuni që të vishni këpucë të rehatshme. Askush nuk dëshiron që të ndodhë ndonjë rrëshqitje e ngushtë.
Qëndroni të sigurt. Ose të paktën të duket si ajo. Nëse ndjeheshit sikur i dhurove një kërcim të tmerrshëm xhiro, mos e trego! Vazhdoni t’i tundni ato vithet si askush që nuk i shikon.
Mos harroni se është gjithçka për argëtim dhe argëtim për ju dhe partnerin tuaj. Nëse nuk doni ta bëni atë ose mendoni se nuk jeni gati, atëherë mos e bëni atë.
acorninstitute.org © 2020